29. kolo Slovnaft Extraligy mužov

30.11.2007 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK VSR SR \"20\" 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Góly:Kubus (Michal Segľa), 30. Jabrocký (Buc, Dora), 40. Marcel Haščák (J. Marcinko), 53. Jarolín (Bambúch) - 11. O. Ďuriš (J. Mikuš, Havlíček)
Vylúčení: 5:5 na 2 min
rozhodovali: Baluška - Šefčík, Junek
1019 divákov

V prvej tretine kamzíci akoby podcenili mladých rivalov a tí sa im nemilo odmenili aj úvodným gólom. Pri druhom oslabení Popradu, keď pre veľa hráčov na ľade pykal na trestnej lavici Halaj, musel Šimonovič po 39 sekundách prvý raz loviť puk zo svojej brány. Na začiatku druhej tretiny si domáci nenechali páčiť, že prehrávajú. Po pravej strane zaútočil Kubus a takmer od modrej trafil pravú spodnú časť Kotvanovej brány a bolo vyrovnané. Razantnejšia hra Popradu stále viac zamestnávala gólmana hostí a tí častejšie len vyhadzovali puk. Prišiel trest, keď po vylúčení Beňu Popradčania v presilovke zvýšili vedenie na 2:1. V ostatných sekundách strelil Haščák tretí gól domácich. Záver zápasu sa niesol z oboch strán v snahe pridať ďalší gól. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, na ukazovateli skóre predsa len došlo k zmene, keď v 53. min domáci Jarolín dal svoj 99. extraligový gól.

František Hossa, tréner Popradu: "Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Vedeli sme, že súper podáva stále snaživý výkon, čo potvrdil aj v predošlých výsledkoch. Upozorňovali sme hráčov, aby hrali koncentrovane. Chceli sme dať príležitosť všetkým, no museli sme kvôli oživeniu hry hrať na tri útoky. Zmeny vo formáciách vyplynuli z predchádzajúcich výsledkov. "
Štefan Mikeš, tréner SR 20: "Gratulujem domácim k víťazstvu. Boli sme spokojní s l. tretinou, pretože sme dodržiavali všetko, na čom sme sa dohodli. Chceli sme ísť ďalej, potom Poprad zvýšil agresivitu v osobných súbojoch a lepšie korčuľoval. Akoby sme sa uspokojili, ba dokonca pustili súpera do prečíslenia. V ostatnej tretine sa Poprad prejavil, že je lepší, že chce zápas kontrolovať a dotiahnuť do víťazného konca. My sme urobili zopár chýb, najmä pri štvrtom góle a bolo rozhodnuté. "

SkiPark MHK Kežmarok - HK Ardo Nitra 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Góly:M. Palovčík (Fedor), 33. Šechný (Drotár, Gábriš), 34. M. Palovčík (Frank), 44. Strapko (Šechný, Drotár) - 31. Gálik (Vozdecký, M. Štefanka), 57. Ľ. Kolník (Kmeč, H. Ručkay)
Vylúčení: 5:7 na 2 min
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Kubuš - Grečko, Vojtek
2000 divákov

Šešťbodový zápas sa z obidvoch strán začal pozorným strážením stredného pásma. Úvodnú šancu mali hostia, keď už v 1. minúte sa Tomáš Chrenko sám pred Klempom nepresadil. Po nevyužitej prvej presilovke Nitry prišla hrubá chyba hostí v rozohrávke a nikým nekrytý Palovčík pohodlne skóroval. V ďalšom priebehu tretiny mali viac z hry hostia, ale ani Kolník ani Rimmel svoje šance nevyužili. Vyrovnať sa hosťom podarilo presne v polovici zápasu, keď Gálik na dvakrát prekonal Klempu. Hostia potom zvierali domácich v presilovke, ale v jej závere nečakane inkasovali, keď po akcii Drotára dával Šechný na 2:1 do prázdnej brány. Už po 75 sekundách nato bolo 3:1, keď sa presadil po samostatnej akcii druhým gólom Palovčík. Keď v 44. min dal Strapko po vzornej akcii prvej domácej formácie štvrtý gól Kežmarku, definitívne spadla z domácich hráčov nervozita. V ďalšom priebehu ukázali divákom pekné akcie, najkrajšiu druhá päťka, keď Pavličko v 53. min nastrelil hornú konštrukciu brány. V závere priemerného zápasu prikrášlil výsledok kapitán hostí Kolník, ktorý tri minúty pred koncom upravil na konečných 4:2 pre Kežmarok.

Ján Vodila, tréner SkiPark MHK Kežmarok: "Súper začal bez rešpektu. Mal na začiatku veľa príležitostí na skórovanie, ale my sme dali prvý gól, čo nás upokojilo. Nitra však enormnou snahou vyrovnala na 1:1. Kľúčový gól bol na 2:1 v oslabení, hneď nato sme ho poistili na 3:1, tretia tretina sa iba dohrávala. "
Jan Neliba, asistent trénera HK Ardo Nitra: "Vedeli sme že, ideme hrať kľúčový zápas. Nástup bol dobrý. Za stavu 1:1 sme ale ľahko pustili Kežmarok opäť do vedenia. V tom momente sa nám všetko zrútilo, ale hráme ďalšie zápasy, takže sa ešte nevzdávame. "

HC Slovan Bratislava - HK 36 Skalica 5:4 po predĺžení (0:2, 2:1, 2:1 - 1:0)
Góly:Hujsa (Kuľha, Kapuš), 30. Sersen (Kropáč), 43. Kuľha (Huba, Pavlas), 57. Kapuš (Sersen), 61. Kapuš (Kuľha, Pavlas) - 16. J. Mikúš (Pálffy), 18. Pálffy (J. Mikúš), 24. Liščák (M. Ivičič, Kocák), 43. V. Vlk (R. Hartmann, Pálffy)
Vylúčení: 6:5 na 2 min
presilovky: 1:2
rozhodovali: Grečko - Gajan, Galamboš
5891 divákov

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HC košice 3:4 po predĺžení (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Góly: 17. Lelkeš, 32. M. Grman (Kriška, Richard Huna), 44. Rúfus (Petran, Richard Huna) - 4. Rudolf Huna (Špilár, Javín), 20. Rudolf Huna (Pleva, Michel Miklík), 52. Kledrowetz (Rudolf Huna), 64. Mocek (Špilár)
Vylúčení: 4:4 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Brath
1380 divákov

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Góly: 30. Trochta (Marek Haščák) - 14. Juraško (Klouda, J. Kopecký), 16. J. Kopecký (Juraško, Klouda), 24. J. Čierny (J. Kopecký, Klouda), 37. J. Kopecký (J. Čierny, Klouda), 38. Paciga (Lipiansky), 46. Krayzel (F. Turek, Dubec), 52. L. Čierny (J. Kopecký, Klouda)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Poljaček (Trenčín) za nešportové správanie
presilovky: 0:3
rozhodovali: Ország - Mášik, Mihajlo
2820 divákov.

MHC Martin - MsHK Žilina 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Góly: 10. Podstavek, 15. B. Majeský (Podstavek, Koložváry), 22. Török (M. Beran, L. Říha), 24. Džerinš (Markovič, M. Macho), 36. Török (L. Říha, Vantroba) - 56. R. Tvrdoň, 60. Sikorčin (Drábek, Ottosson)
Vylúčení: 14:9 na 2 min, navyše Krajči (Žilina) 10 min nešportové správanie sa
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Reichert (Nem. ) - Tvrdoň, Horínek